Heva blogján, a ruraleve-en olvastam a házi gyömbérteáról, amit 1-2 hete én is csinálok itthon. Az ízes vizen fölbuzdulva gondoltam, hogy kipróbálom és azóta már tovább is fejlesztettem egy kicsit.
Eleve ízesítve készítettem, melegen és hidegen is nagyon finom. A gyömbér hatásairól Heva posztjában is olvashattok és van itt néhány a további jótékony hatások közül:
- anyagcsere élénkítő
- ízületi gyulladásra használható
- gátolja a vérrögképződést
- hangulatjavító (depresszió ellen)
- fájdalomcsillapító hatása van (fej- és fogfájásra is jó)
- gyomorrontás és tengeribetegség esetén is bevethető
- lábgomba ellen is jó
- májvédő hatása van
- menstruációs zavarokra is hasznos
- nátha ellen
- szívproblémákra is jó
- elűzi a testszagot
- segít a vírusfertőzések legyőzésében
Ezekről bővebben Eszter blogjában olvashattok itt.
A teakészítés:
2.5-3 dkg gyömbér
szegfűszeg
fahéj
citrom
méz
A gyömbért megpucoljuk és apróra vágjuk, a szegfűszeggel és a fahéjjal együtt 1.5 liter forró vízbe tesszük és 10 percig takarékon főzzük. Főzés után még 10-20 percig állni hagyjuk. Mézzel és citrommal ízesítjük.
Én legelőször grapefruittal ízesítettem citrom helyett, majd próbálkoztam a több szegfűszeg és citrom variációval (ez jobban ízlett) és végül a citrom nélküli, fahéjas-kardamomos változat jött be a legjobban. A kardamom édeskés-csípős fűszer, a száraz zöldes tokját kicsit megtörve két kanál között (vagy mozsárban, akinek van) tettem a fahéjjal és a gyömbérrel együtt a vízbe. A napraforgómézet szorgos munkával Kasper Máté méhei gyűjtötték 🙂
A torokfájásomat két nap alatt helyretette, energizál és az emésztésemet is segíti. Az őszi hűvös időszakban biztos fogyasztom továbbra is, nyárra pedig jegesteás variációkon gondolkodom.
Átemelte szimplán jó és hozzászólt:
Fáj a torkod, köhögsz? Állandóan folyik az orrod? Jól esne valami meleg ital, de nem kedveled a fekete teát, sem a zöldet?
A gyömbértea minden ilyen esetben hasznos lehet! További jótékony hatásaiért és az egyszerű receptért csak görgess lejjebb, a cikkben mindent megtalálsz!