Receptkönyv – wedges, azaz hasábkrumpli fűszeresen

wedges

Rájöttem, hogy nem is írtam még egy nagyon egyszerű party-ételről, ami a skót pubokban is kedvelt rágcsálnivaló, menzákon is kapható és otthon is elkészíthető ugyanazzal a sikerrel. Köretként is ehető, de kiváló házibulik, laza vendégség és hirtelen betoppant vendégek esetén is, amikor a hűtőben semmi sincs, amit fel lehetne tálalni.

A wedges (e: vedzsiz) elkészítéséhez ugyanis nem kell más, csak krumpli, egy evőkanálnyi olaj, illetve tetszés szerint fűszer.

Fogjuk a burgonyát és héjastól megmossuk, majd nagy hasábokra vágjuk. (Nem hámozzuk.) Egy evőkanálnyi olajban és egy tepsiben megforgatjuk. Fedetlenül 45 percre a sütőbe tesszük, 25 perc után forgatunk a hasábokon. Kész!

Az olajhoz tehetünk sót-borsot, chillit, curryport, kakukkfüvet, oregánót, bármilyen fűszert, amit éppen kívánunk – én ilyenkor egy müzlistálban szoktam a fűszereket hozzáadni az olajhoz és ebben keverem a krumplikat.

Irányadásnak: 1 kg krumplihoz javasolnak 1 ek olajat.

Szépen egyenletesen terítsük szét a hasábokat a tepsiben, akkor jól átsül mindenhol. Itt éppen chilliporral készítettem. Majonézbe, tejfölbe, ketchupba vagy zöldséges mártásba lehet mártogatni. (Szerintem tejfölbe a legjobb.) Édesburgonyából is készíthető, ugyanezekkel az arányokkal, az is nagyon finom!

2194

Hírdetés

Receptkönyv – wedges, azaz hasábkrumpli fűszeresen” bejegyzéshez 2 hozzászólás

Ehhez mit szólsz?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s