Környezetbarát háztartást létrehozni nem is olyan nehéz mint gondoltad!
1. Cseréld ki az égőket energiatakarékosra.
2. Ahol nem használod, ott kapcsold le.
3. Áramtalaníts a nap végén. A készenléti állapotban lévő gépek, készülékek egész éjjel fogyasztják az áramot.
4. Ne hagyd a mobilod a töltőn éjjelre és ha leveszed a telefont, a töltőt mindenképp húzd ki a konnektorból!
5. Szelektáld a szemetet. Műanyag, papír, fém, karton, üveg – attól függően, milyen szelektív kukák vannak a közeledben.

5. Amit lehet, hasznosíts újra! Például a konyhámban a liszt, cukor, stb. mind kimosott kávésüvegekben van. A malacperselyem egy szószosüveg volt, ma egy matrica jelzi, hogy ezentúl a Cukorpók Cicaalap gyűjtőkonténere.
6. Műanyag szatyorban vihetsz magaddal ebédet a munkahelyre vagy használhatod zsáknak a kisméretű szemetesedbe. Vannak még ötleteid?
7. Bevásárolni szövettáskával, hátizsákkal járj. Ha teheted, vihetsz magaddal műanyag dobozokat is, hogy ne kelljen zacskókat pazarolnod. A piacra viheted a régi tojástartót is.



8. Mosogass folyóvízben minél kevesebbet.
9. Zuhanyozz fürdés helyett, amíg szappanozod magad, zárd el a vizet. Fogmosáshoz sem kell, hogy folyjon, ugye mondanom sem kell?
10. Tele dobbal indíts csak mosást.
11. Használj kevesebb vegyszert, tisztítószert, kozmetikumot. Egy picivel kevesebb mosószer, néha ecet öblítő helyett (ha kell egyáltalán öblítő), a takarításhoz pedig próbáld ki, hogy milyen, ha egy tálba/vödörbe engedsz vizet és abba rakod a takarítószert. Ha valami nagyon koszos, a rongyot egy kis folyóvízben mosd ki. Meg fogsz lepődni, mennyi ideig kitart az a vödör víz! A tusfürdőt, sampont hígíthatod egy pici vízzel, és a testápolóból is elég egy kicsivel kevesebb.
12. Használj anyagot az eldobható műanyag helyett – szatyor – táska, papírtörlő – rongy, eü. betét – textilből varrott betétek (pl. itt és itt) papírzacskó – doboz az ebédednek, stb.

13. Tervezd meg a heti menüdet! A kidobott étel kidobott pénz, de nem csak az!